logo
فروشگاه فرد ابزار
فروشگاه فرد ابزار

اره فارسی بر مناسب چه خصوصیاتی دارد

اره فارسی بر یا به صورت عامیانه فارسی بر، اره‌ای است دستی یا برقی که برای برش و اتصال فارسی استفاده می‌شود. اره فارسی‌بر رومیزی از یک اره

 

ظریف بُر پشت‌دار یا بدون‌پشت تشکیل‌شده که روی بازوی آن میله‌های متحرکی قرار دارد. اتصال فارسی اتصال بین دو عضو است که نسبت به‌هم زاویه‌ای تشکیل می‌دهند. هر عضو را با زاویه‌ای معادل با نصف زاویهٔ اتصال، که معمولا ۴۵ درجه است می‌بُرند (برش فارسی). معمولاً دو عضو اتصال برهم عمود هستند. به همین خاطر نام این اره را فارسی برگذاشته اند.

 

زاویه در فارس بر

بازو و میله های اره فارسی‌بر نسبت به صفحه زیر دستگاه در جهت افقی تغییر زاویه می‌دهند این عمل به وسیله اهرم یا دکمه‌ای که در زیر صفحه اره نصب شده‌است، انجام می‌شود. با استفاده از اهرم تنظیم می‌توان تیغه اره را روی زوایای مورد نیاز تنظیم کرد و چوب را در زوایای مختلف برش داد.در بعضی از اره های فارسی‌بر برای محکم کردن قطعه کار روی صفحه اره از گیره‌های مخصوصی استفاده می شود.

 

فارسی بر ها از نظر موتور به دو نوع موتور دینام و موتور آرمیچر دسته بندی می شوند.از نظر نوع دستگاه هم فارسی بر های چوب با آهن کاملا متفاوت هستند. به این صورت که فارسی بر آهن از قدرت بیشتر بر خوردار هستند و بیشتر آنها از موتور آرمیچر بهره میگیرند.فارسی بر های آرمیچری با توجه به تجربیات بنده از قدرت بیشتری بر خوردارند و در زمان تحمل فشار قدرت بیشتری از خود نشان می دهند اما از نظر کیفیت بنا به گفته اساتید مذبور فارسی بر های دینامی از عمر و کیفیت بیشتری برخوردار هستند. همچنین فارسی بر های دینامی سر و صدای کمتری ایجاد میکنند .

نکته ایمنی: در هنگام استفاده از فارسی بر باید به این نکته توجه داشته باشید که از فشار بیش از حد به دستگاه خودداری کنید و چوب هایی هرچند نازک و نرم را به آرامی و فشار تدریجی برش دهید تا از ایجاد فشار ناگهانی به موتور و بلبیرینگ ها جلوگیری شود. همیشه با دستگاه باد و فشار زیاد داخل موتور را بادگیری نمایید تا گرد و غبار باعث پایین آمدن قدرت دستگاه و عدم کارایی مناسب بلبرینگ ها نگردد.

 

قبل از خرید فارسی بر به چه نکاتی باید توجه کنیم

  • فارسی بر نشانگر لیزری دارد یا خیر
  • قدرت موتور فارسی بر برای برش چوب مورد استفاده ما کافی باشد
  • چه عرضی از چوب را می تواند ببرد
  • صدای دستگاه زیاد است یا معمولی است
  • جنس بدنه دستگاه فارسی بر
  • برند معتبر با گارانتی حداقل یک سال
دیدگاه‌ها (۰)

*
*

X